7khat
16 مرداد 1401 - 18:00

معاون اجرایی رئیس جمهور: دام‌های تلف شده در پی وقوع سیل تامین می‌شود

معاون اجرایی رئیس جمهور با اشاره به جبران قطعی بخشی از خسارات وارده به مردم در پی وقوع سیل، گفت: حتما دام افرادی که تلف شده است تامین و همچنین زمین‌های کشاورزی که در پی وقوع سیل از بین رفتند احیا می‌شود.

- اخبار استانها -به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرکرد ، سیدصولت مرتضوی امروز در فرودگاه شهرکرد در جمع خبرنگاران و اهالی رسانه استان، ضمن تسلیت ایام عزاداری اباعبدالله الحسین(ع) و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای خبرنگار، اظهار داشت: هدف از بازدیدهایی که در استان چهارمحال و بختیاری صورت گرفت، اول بررسی مناطق سیل‌زده و سیل‌زدگان و دوم بحث پیگیری مصوبات سفر رئیس جمهور به استان بود.

خبرگزاری تسنیمشهرکردشهرکردوی با اشاره به حضور در 5 شهرستان سیل‌زده استان، ادامه داد: شهرستان بن روستای بارده، شهرستان لردگان، شهرستان خانمیرزا، شهرستان اردل مناطق آلیکوه و دشتک و رستم‌آباد و همچنین شهرستان کوهرنگ، که بیشترین آسیب را در پی وقوع سیلاب دیدند، مورد بررسی قرار گرفتند.

مرتضوی با اشاره به حضور مسئولان کشوری در استان چهارمحال و بختیاری، بیان کرد: حضور مسئولان در میدان مدیریت و در مناطق سیل‌زده حضور بسیار چشم‌گیری بود.

معاون اجرایی رئیس جمهور مطرح کرد: مسئولان این استان به خوبی از مدیریت بحران سیل برآمدند، هم پیشگیری‌ها و اطلاع‌رسانی‌های خوبی در سطح استان انجام شد و هم عملیات امداد و نجات به موقع و هم اسکان موقت آسیب‌دیدگان به خوبی انجام شد.

وی با اشاره به اینکه بعد از جمع‌بندی نهایی، دولت منابع مناسبی را از جمله منابع بلاعوض برای سیل‌زدگان در نظر می‌گیرد، افزود: اکنون مسئولان استانی در بخش‌های مختلف در حال ارزیابی هستند، از جمله بخش کشاورزی، دامپروری، مسکونی، زیرساخت‌های روستایی و سایر بخش‌ها ارزیابی می‌شود.

مرتضوی با اشاره به جبران قطعی بخشی از خسارات وارده به مردم، عنوان کرد: حتما دام افرادی که تلف شده است تامین و همچنین زمین‌های کشاورزی که در پی وقوع سیل از بین رفتند احیا می‌شود. همچنین واحدهای مسکونی که نیاز به تخریب و نوسازی دارند، حتما این کار انجام می‌شود، همچنین اگر مکان واحدهای مسکونی مناسب نیست، مکان‌یابی مناسبی صورت می‌گیرد.

معاون اجرایی رئیس جمهور اظهار کرد: خوشبختانه استاندار چهارمحال و بختیاری دستور به لایروبی انهار و قنوات و بازگشایی مسیل‌ها و مسیرهای آب دادند که اگر در آینده بارندگی شدیدی رخ داد، خسارت کمتری وارد شود.

وی با اشاره به اینکه در همه زمینه‌ها اتخاذ تصمیم شده است، ادامه داد: دست به دست همدیگر می‌دهیم و با محوریت استاندار، کمک نماینده ولی فقیه در استان، همراهی نمایندگان مجلس و کمک مردم، مرهمی بر آلام مردم نهاده می‌شود.

مرتضوی با اشاره به پیگیری مصوبات سفر رئیس جمهور به استان چهارمحال و بختیاری، گفت: تعدادی از پروژه‌های اولویت‌دار این استان مورد بازدید قرار گرفتند، از جمله جاده شهرکرد - لردگان - ایذه که یک مسیر استراتژیک برای کشور است و محور مواصلاتی مطلوب و مهمی است، مورد بررسی قرار گرفت.

معاون اجرایی رئیس جمهور با بیان اینکه تکمیل جاده‌ها از جمله جاده  شهرکرد-لردگان-ایذه از جمله محورهای مهم توسعه استان است، افزود:  در این سفر و بازدیدهایی که داشتیم به این نتیجه رسیدیم که چه مزیت‌های مغفولی در استان چهارمحال و بختیاری وجود دارد، در حوزه گردشگری این استان می‌تواند محور توسعه باشد.

وی با اشاره به اینکه مشکلات در خصوص بحران سیل و بودجه‌های مختص به آن وجود دارد اما کارهای بزرگی نیز انجام شده است، مطرح کرد: باید اقداماتی صورت گیرد که نعمت الهی باران تبدیل به نقمت نشود، یعنی از بارندگی باید حداکثر استفاده شود.

هشدار مدیریت بحران به کهگیلویه و بویراحمدی‌ها/ احتمال جاری‌شدن سیلاب ناگهانی

هشدار مدیریت بحران به کهگیلویه و بویراحمدی‌ها/ احتمال جاری‌شدن سیلاب ناگهانیهواشناسی استان سمنان هشدار زرد صادر کرد/ احتمال سیلابی شدن مسیل‌ها

هواشناسی استان سمنان هشدار زرد صادر کرد/ احتمال سیلابی شدن مسیل‌هابخشی از خسارات سیل به شکل پرداخت تسهیلات و بخشی در قالب کمک‌های بلاعوض جبران می‌شود

بخشی از خسارات سیل به شکل پرداخت تسهیلات و بخشی در قالب کمک‌های بلاعوض جبران می‌شودمرتضوی خاطرنشان کرد: دولت مصمم است در حوزه آبخیزداری، در تامین تجهیزات برای دستگاه‌های مختلف اجرایی و در تامین اعتبار اقداماتی  به منظور مقاوم‌سازی و احداث سیل‌بندها صورت دهد که خسارات بارندگی در آینده به شدت کاهش یابد.

انتهای پیام/7540/ح

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 546481